Elżbieta Błaszczyk

Nauczyciel – wychowawca w grupie starszaków „Muchomorki”

ElzbietaBlaszczyk

Pani Ela jest absolwentką pięcioletnich studiów magisterskich Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na kierunku – Nauki o Rodzinie. W 2010 roku ukończyła studia podyplomowe z pedagogiki przedszkolnej. Pracowała w szkołach podstawowych i w gimnazjum, jako nauczyciel przedmiotu – wychowanie do życia w rodzinie. Ponadto, prowadzi kursy przedmałżeńskie dla narzeczonych.

Ukończyła liczne warsztaty i szkolenia dla nauczycieli, m.in.:

• „Praca z dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych”,
  • „Kurs na wychowawców placówek wypoczynku dzieci i młodzieży”,
  • „Niekonwencjonalne warsztaty plastyczne”,
  • „Menedżer projektów europejskich”,
  • Warsztaty treningu umiejętności wychowawczych – szkoła dla rodziców,
  • „Kurs origami – sposób na sukces ucznia i nauczyciela”,
  • „Technologie mobilne w edukacji”,
  • „Działania przedszkola wspierające rodziców dziecka w zakresie przygotowania do obniżenia wieku szkolnego”.

Brała udział w konferencjach dla nauczycieli:

• „Radość, smutek, złość, strach – dziecko w świecie emocji”,
  • „Dzieci i zjawiska wokół nich. Metody aktywne i ich istota”.„Na dobry start w przygotowaniach do szkoły”,
  • „Nauczyciel – pedagog i kreator”,
  • „Nadpobudliwość psychoruchowa u dzieci w wieku przedszkolnym – diagnoza i formy terapii”
  • „Sztuka uczenia”.

Doświadczenie zawodowe zdobywała odbywając praktyki w przedszkolach państwowych. Jest mamą dwójki dzieci, stąd też doskonale zna aspekty wychowawcze, a także rozumie potrzeby rozwojowe i edukacyjne małych dzieci. Interesują ją zagadnienia funkcjonowania rodziny we współczesnym świecie.

Lubi jazdę konną, pływanie i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.