Pasowanie na przedszkolaka

Smacznie, zdrowo, kolorowo…

W najbliższy piątek 14 października 2016 r.  od godz. 10:00 będziemy wspólnie  przygotowywać pyszne desery z owocami.

I tak – dzieci z grupy maluszków „Żabek” będą przygotowywały koktajl mleczno – owocowy, „Elfiki” przygotują babeczki z owocami, zaś
w starszakach –  „Biedronkach” można będzie spróbować sałatki owocowej. Chętne dzieci mogą tego dnia przynieść do przedszkola owoce lub produkty  wskazane przez nauczyciela wybranej grupy. Ponadto, prosimy o przyniesienie fartuszków oraz desek do krojenia.

smacznie-zdrowo

Obchodzimy piąte urodziny

We wrześniu nasze przedszkole obchodziło piątą rocznicę działalności. Z tej okazji uczestniczyliśmy we wspólnej modlitwie podczas Mszy Św.  w tej intencji, która odbyła się w miniony piątek.

Z tej również okazji w najbliższy czwartek 6 października 2016 r. o godz. 9:30 będziemy gościć w naszym przedszkolu Burmistrza Bełżyc pana Ryszarda Górę, który razem z nami podzieli symboliczny tort, a następnie przybliży historię małego plastelinowego ludzika, któremu zawdzięczamy nazwę naszej placówki.

Na pamiątkę spotkania każdy nasz plastusiowy przedszkolak otrzyma książkę autorstwa Marii Kownackiej  pt. „Plastusiowy pamiętnik”.

plastek

 

Dzień Mamy i Taty

dzień mamy i taty

Kochana Mamo i Kochany Tato, będzie nam bardzo miło gościć Was w naszym przedszkolu na uroczystości z okazji Waszego święta, która odbędzie się :

  • 24 maja 2016 r. (wtorek) o godz. 14:00
    Grupa I i II – „Żabki”  i  „Elfiki”
  • 25 maja 2016 r. (środa) o godz. 13:30
    Grupa IV  „Motylki”
  • 25 maja 2016 r. (środa) o godz. 15:00
    Grupa III „Biedronki”

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Lublinie

dworek5

Dnia 11 maja 2016 r.  (środa) organizujemy wycieczkę do Ogrodu Botanicznego przy ul. Sławinkowskiej 3 w Lublinie.

Śniadanie tego dnia rozpocznie się o godz. 8:00. W związku z tym bardzo prosimy o punktualne przyprowadzenie dzieci do przedszkola do godz.7:50.

Planowany wyjazd z przedszkola – godz. 8:30. Prosimy o dostosowanie ubrań dzieci do prognozowanej pogody, nie zapominając o nakryciu głowy.

Powrót do przedszkola ok. godz. 12:00.

 

 

Wypożyczamy książki z biblioteki

biblioteka..

Informujemy, że od dnia 4 maja 2016 r. w przedszkolu będzie możliwość wypożyczania książek z księgozbioru Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Bełżycach.

Co 2 tygodnie pani Agnieszka Zasada będzie gościła w naszym przedszkolu i udostępni dzieciom najciekawsze pozycje książkowe literatury dziecięcej. Rodziców zainteresowanych wypożyczaniem dzieciom książek prosimy o wypełnienie deklaracji czytelnika (druk dostępny
u nauczycieli).

Zwrotów książek dokonujemy również w przedszkolu – pudełko w szatni z napisem „KSIĄŻKI DO BIBLIOTEKI” (prosimy, aby w książce była karteczka z imieniem i nazwiskiem dziecka). Rodziców prosimy o przestrzeganie terminowego oddawania książek.

Następne spotkanie odbędzie się 13 maja 2016 r. o godz. 10:00, a kolejne – cyklicznie – co 2 tygodnie (w piątki).

 

Godło, barwa, flaga…? – wiedza tu pomaga

wdverver

Zbliża się miesiąc maj, a wraz z jego początkiem święta, które podkreślają znaczenie dawnych wydarzeń, mających wpływ na losy kraju, historię Polski oraz poczucie naszej przynależności narodowej.

Dzień Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Święto Flagi obchodzone 2 maja to daty, które powinien znać każdy Polak. Dlatego też, zapraszamy wszystkie dzieci na warsztaty prowadzone przez historyków i animatorów kultury – pracowników Akademii Wiedzy Praktycznej z Lublina, podczas których dowiemy się o historii i znaczeniu symboli narodowych, o tym dlaczego polska flaga ma barwy, a nie kolory i czego symbolem jest Orzeł Biały, który widnieje w naszym godle narodowym.

Warsztaty odbędą się dn. 29 kwietnia 2016 r. (piątek) od godz. 9:20.

Wycieczka do salonu fryzjersko – kosmetycznego

Illustration of a boy at the hairdresser

Dnia 25 kwietnia 2016 r. (poniedziałek) o godz.9:30 udajemy się z wizytą do Salonu fryzjersko-kosmetycznego  „Marta” mieszczącego się przy ul. Szewskiej 16a w Bełżycach.

Dzięki uprzejmości właścicielki salonu – pani Marty Słotwińskiej – Nowaczyk, a jednocześnie mamy jednego z naszych przedszkolaków, będziemy mieli możliwość poznać pracę fryzjera „od kuchni”, wysłuchamy informacji na temat historii fryzjerstwa oraz dowiemy się o nowych metodach pielęgnacji włosów oraz stylizacji fryzur. Ponadto, w salonie pani kosmetyczka opowie nam o zabiegach pielęgnacyjnych i kosmetycznych jakie oferuje swoim klientom w gabinecie, a także zdradzi nam sekrety nowoczesnego wizażu.

Edukacja ekologiczna

children of the world

Dnia  22 kwietnia 2016 r. (piątek) o godz. 9:30 zapraszamy wszystkie dzieci na krótką lekcję ekologii, podczas której wysłuchamy informacji o znaczeniu selektywnej zbiórki odpadów, dowiemy się jak powinniśmy segregować śmieci i co dzieje się z nimi podczas przetwarzania lub utylizacji.

Ponadto z okazji obchodzonego tego dnia Światowego Dnia Ziemi, specjaliści z zakresu ochrony środowiska opowiedzą, jak ważne jest kształtowanie właściwych postaw proekologicznych w świadomości najmłodszych członków społeczeństwa.